دفع آب‌های سطحی در ۷۷ نقطه منطقه ۲ شهرداری اهواز درحال اجراست

سرپرست شهرداری منطقه ۲ اهواز گفت: دفع آب‌های سطحی در ۷۷ نقطه این منطقه شهرداری به صورت ضربتی اجرا و یا در حال اجرا است.
جوان خبر-به گزارش جوان خبر محمد سعید حردانی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های دفع آبهای سطحی منطقه دو اهواز، بیان کرد: از جمله این نقاط پروژه میدان پلیس اهواز است که حدود ۲۵۰ متر پلی اتیلن به صورت ثقلی و ۳۵۰ متر لوله پلی اتیلن به صورت تحت فشار کار شد تا با هدایت آب به سمت کانال سلمان این آب گرفتگی برطرف شود. این پروژه با تاکید شهردار در مدت ۲ ماه به اتمام رسید.

وی ادامه داد: پارسال پروژه دفع آب‌های سطحی بلوار ارتش اهواز نیز به سرانجام رسید، و با ساخت یک سپتیک سه در چهار، آب به کانال بلوار مدرس متصل شد ، و هم اکنون پروژه‌ی جمع کننده آن در خیابان‌های ۳۲ متری بین لاله ،لادن و رز در این منطقه درحال اجراست.

وی گفت: در این پروژه حدود ۶۰۰ متر لوله ثقلی اجرا و آن را به سپتیک بلوار ارتش متصل کردیم، ادامه این پروژه در بقیه خیابان‌های این منطقه پس از رسیدن لوله اجرا خواهد شد که در حدود ۱۰ روز زمان می‌برد.

حردانی بیان کرد:با انجام این کار تقریبا ۶۰ درصد از کار جمع‌آوری آب‌های سطحی منطقه کیانشهر انجام شده و ادامه پروژه زمان زیادی نمی‌برد.

وی افزود: با اجرای این پروژه مشکل مناطقی مثل خیابان ۳۲ متری بین لاله و لادن و خیابان ارتباطی لاله‌ها و لادن‌ها و همچنین خیابان‌های ارتباطی رزها برطرف می‌شود.

سرپرست شهرداری منطقه ۲ اهواز بخشی از نقاط بحرانی این منطقه شامل کیانشهر، کیانپارس و میدان پلیس است ادامه داد: در منطقه کیانپارس اهواز نیز از خیابان سروش تا اردیبهشت در ساحلی و خیابان تخت سلیمان کنار پل هشتم از ابتدای رمپ پل تا رودخانه کار لولهگذاری ثقلی ۳۱۵ متر انجام شده  است.

وی افزود:پروژه دیگر در خیابان تخت سیلمان تقاطع پودات است که با قراردادن یک سپتیک سه در سه اجرا و قرار است لوله از جلوی انبار توشه راه‌آهن به صورت ثقلی داخل کانال موجود انداخته و به سپتیکی که احداث خواهد شد متصل کنیم و سپس با لوله ۲۵۰ تحت فشار آن را به رودخانه متصل کنیم.

وی ادامه داد: پروژه مشترکی بین شهرداری و آب و فاضلاب در زمان سیل سال ۹۸ برای دفع آب‌های سطحی خیابان‌های الحدید و سپاه که دچار آبگرفتگی شدید بودند اجرا شد که در آن لوله ۳۱۵ ثقلی با هفت منهول، و با ساخت یک سپتیک، به زیرپل شهید سوداگر وصل شد. و از آن جا ۱۴۰ متر لوله به کار رفته است

حردانی با بیان اینکه اجرای این پروژه‌ها به صورت ضربتی و علاج بخشی بوده و با انجام آن بخشی از مشکلات حل می شود گفت: با دستور شهردار اهواز نقاط بحرانی شناسایی شده و این پروژه باید در سال‌های تکمیل شود. شهرداری به وظیفه خود در این رابطه عمل کرده و بقیه امور به عهده آبفا است.

منبع: ایرنا

ریشه دردسرهای باران در اهواز/ بحران آبگرفتگی تا چه زمانی ادامه دارد؟

ریشه دردسرهای باران در اهواز/ بحران آبگرفتگی تا چه زمانی ادامه دارد؟

اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز آغاز شده اما مشکلات ناشی از آبگرفتگی شدید ...

چرا حداقل دستمزد کارگران باید به صورت پلکانی در طول سال افزایش یابد؟

چرا حداقل دستمزد کارگران باید به صورت پلکانی در طول سال افزایش یابد؟

حاجی اسماعیلی بیان داشت: در حالیکه کارگران درآمدشان ثابت است، این افزا ...

وضعیت اقتصادی چه زمانی بهبود پیدا می‌کند؟

وضعیت اقتصادی چه زمانی بهبود پیدا می‌کند؟

وضعیت اقتصادی کشور تا زمانی که تولید و شکل تولید ما درست نشود و برمبنا ...

موتور رشد نقدینگی همچنان روشن است!

موتور رشد نقدینگی همچنان روشن است!

مؤلفه‌ها و متغیر‌های رشد نقدینگی پابرجاست و همین مسئله موجب شده تا رون ...

کاهش زاد و ولد و پیامدهای آن

کاهش زاد و ولد و پیامدهای آن

ما باید از طریق آموزش و پرورش نه دستور و فرمان و بگیر و ببند و ایجاد ا ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب