ثبت زمین‌لرزه ۴ در استان خوزستان/رخداد ۲ زلزله در اطراف تهران

در هفته گذشته در میداود استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۴ و درگهان استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ به ثبت رسید.
جوان خبر-به گزارش جوان خبر، در هفته گذشته دو زلزله در اطراف تهران رخ داد که یکی از آنها در گزنک استان مازندران که فاصله آن با دماوند استان تهران ۳۰ کیلومتری و دیگری ایوانکی استان سمنان بود که فاصله آن تا تهران داشته است.

به گفته دکتر علی بیت‌اللهی مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، طبق نقشه‌ها با همکاری مهندس آرمین دادرس و خانم مهندس المیرا مصدق زاده تهیه شده است، تعداد زلزله‌های مستقل و غیروابسته، ۷۰۰ زمین‌لرزه تعداد زلزله‌های با بزرگی چهار و بزرگتر از آن در یک دوره ۱۵ ساله در اطراف تهران بالغ بر ۳۰ زمین‌لرزه می‌شود.

جزئیات زمین‌لرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۴ آبان

در کامیاران استان کردستان زلزله ۲.۶، زنجان استان زنجان زلزله ۲.۵،

دوشنبه ۲۶ آبان

گزنک استان مازندران با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۲ کیلومتری گزنگ استان مازندران و ۲۹ کیلومتری رودهن و ۳۰ کیلومتری دماوند استان تهران بوده است. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

اشکنان استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۷ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۱ کیلومتری اشکنان و ۱۳ کیلومتری اهل استان فارس و ۲۰ کیلومتری بندرمقام استان هرمزگان بوده است.

میداود استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای چهار در عمق شش کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۴ کیلومتری میداود، ۱۷ کیلومتری رامهرمز و ۳۲ کیلومتری صیدون این استان گزارش شد.

در اردکان استان فارس زلزله ۲.۷ رخ داد.

سه شنبه ۲۷ آبان

در ارکواز استان ایلام زلزله ۲.۹، اهرم استان بوشهر زلزله ۲.۷، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

سیرجان استان کرمام زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق هشت کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۴۲ کیلومتری سیرجان، ۴۳ کیلومتری نجف شهر و ۴۵ کیلومتری زید آباد این استان بوده است.

چهارشنبه ۲۸ آبان

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹، زاهدشهر استان فارس زلزله ۲.۶، آوج استان قزوین زلزله ۲.۸، خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۹ و سربیشه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۷ گزارش شد.

درگهان استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در هشت کیلومتری درگهان، ۱۳ کیلومتری سوزا و ۲۱ کیلومتری قشم این استان بوده است.

پنج شنبه ۲۹ آبان

در جنگل استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، رحیم اباد استان گیلان زلزله ۲.۵ رخ داد.

اشکنان استان فارس با زلزله‌ای به بزرگلی سه در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در هفت کیلومتری اشکنان و هشت کیلومتری اهل استان فارس و ۲۵ کیلومتری بندرمقام استان هرمزگان به ثبت رسید.

نازک علیا استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۰ کیلومتری نازک علیا، ۱۹ کیلومتری قره ضیالدین و ۲۴ کیلومتری مرگن لر این استان بوده است.

ایوانکی استان سمنان با زمینلرزه‌ای به بزرگای سه در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۲ کیلومتری ایوانکی استان سمنان، ۲۲ کیلومتری پیشوا و ۲۳ کیلومتری شریف آباد استان تهران بوده است.

زلزله ۳.۴ در عمق ۵۰ کیلومتری زلزله دیگر روز ۲۹ آبان ماه است که در قلعه گنج استان کرمان رخ داد و کانون آن در هشت کیلومتری قلعه گنج، ۳۶ کیلومتری منوجان و ۴۱ کیلومتری نودژ این استان بوده است.

جمعه ۳۰ آبان

در همدان استان همدان زلزله ۲.۷، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ و کیاسر استان مازندران زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

 
منبع: ایسنا

ریشه دردسرهای باران در اهواز/ بحران آبگرفتگی تا چه زمانی ادامه دارد؟

ریشه دردسرهای باران در اهواز/ بحران آبگرفتگی تا چه زمانی ادامه دارد؟

اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز آغاز شده اما مشکلات ناشی از آبگرفتگی شدید ...

چرا حداقل دستمزد کارگران باید به صورت پلکانی در طول سال افزایش یابد؟

چرا حداقل دستمزد کارگران باید به صورت پلکانی در طول سال افزایش یابد؟

حاجی اسماعیلی بیان داشت: در حالیکه کارگران درآمدشان ثابت است، این افزا ...

وضعیت اقتصادی چه زمانی بهبود پیدا می‌کند؟

وضعیت اقتصادی چه زمانی بهبود پیدا می‌کند؟

وضعیت اقتصادی کشور تا زمانی که تولید و شکل تولید ما درست نشود و برمبنا ...

موتور رشد نقدینگی همچنان روشن است!

موتور رشد نقدینگی همچنان روشن است!

مؤلفه‌ها و متغیر‌های رشد نقدینگی پابرجاست و همین مسئله موجب شده تا رون ...

کاهش زاد و ولد و پیامدهای آن

کاهش زاد و ولد و پیامدهای آن

ما باید از طریق آموزش و پرورش نه دستور و فرمان و بگیر و ببند و ایجاد ا ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب