عمویی: پیشنهاد عده‌ای از نمایندگان توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیشنهادات نمایندگان در طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است که هنوز این پیشنهاد در کمیسیون برای بررسی مطرح نشده است.

جوان خبر- ابوالفضل عمویی ، با اشاره به تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها اظهار کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها ابعاد مختلفی دارد از جمله آن می‌توان به احیا و تقویت برنامه هسته‌ای و ایجاد محدودیت‌های نظارتی برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل عدم اجرای تعهدات طرف‌های غربی اشاره کرد.

وی ادامه داد: بعد از شهادت شهید فخری‌زاده، مطالبه عمومی نسبت به واکنش این اقدام تروریستی به وجود آمد که این موضوع در جلسه غیرعلنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پیش از این یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تصویب شده بود و ما هم در کمیسیون امنیت ملی جزییات آن را بررسی کرده بودیم. این بار قرار شد که این طرح به صورت دو فوریتی بررسی شده و نمایندگان هم پیشنهادات خود را ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان پیشنهادات اصلاحی در موضوع نظارت‌ها دارند، عده‌ای از آنها متقاضی توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی هستند. با توجه به این که امروز دو فوریت این طرح تصویب شده نمایندگان تا ۴۸ ساعت آینده فرصت طرح پیشنهادات خود را دارند لذا این پیشنهادات بعد از ثبت در سامانه در کمیسیون امنیت ملی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

عمویی یادآور شد: در پیش نویس اولیه این طرح پیش بینی شده بود اگر طرف‌های اروپایی به تعهدات خود در فروش نفت و عادی شدن روابط بانکی ایران عمل نکنند، جمهوری اسلامی ایران اجرای داوطلبانه الحاق پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنند. اکنون پیشنهادات دیگری از سمت نمایندگان مطرح است که باید در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد، لذا هنوز این موضوع در کمیسیون تصویب نشده است و تعیین تکلیف این موارد منوط به تشکیل کمیسیون امنیت ملی است.

امروز نمایندگان دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تصویب کردند که در واکنش به آن محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح در جلسات هفته جاری مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد و ان‌شاء‌الله جلوی یاوه‌گویی‌ها و اقدامات تروریستی دشمنان را بگیرد.

منبع: تسنیم

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

رشد ۷۱ درصدی سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

رشد ۷۱ درصدی سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

مطابق آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، حجم کل سرمایه‌گذاری ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب