ماجرای آلودگی آب شرب منطقه پردیس از زبان رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز

دکتر احمدی بلوطکی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در پاسخ به خبر درج شده در برخی از رسانه ها و فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شرب منطقه پردیس و اختلاط با فاضلاب، گفت: در راستای پیگری موضوع  تماس تلفنی با  مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست برقرار گردید که وی ضمن تکذیب خبر، موضوع ذکر شده در برخی خبرگزاری ها را درست ندانسته و این مورد را برداشت اشتباه رسانه ها در تجزیه و تحلیل  مصاحبه  و ثبت  خبر عنوان کرد.
جوان خبر- احمدی بلوطکی خاطر نشان کرد: متولی تامین آب و گزارش وضعیت شبکه آب شهری از وظایف شرکت آبفا بوده و  نظارت بر شبکه توزیع آب شهری و روستایی بعد از تصفیه خانه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت می باشد .
رئیس مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز  ادامه داد: با توجه به نظارتها و پیگیری مستمر انجام شده بیماریهای منتقله از آب و غذا از جمله هپاتیت آ کنترل و در محدوده زمانی ذکر شده موردی از طغیان این بیماری در مراکز بهداشت ثبت نگردیده و همچنین تاکنون گزارشی از وجود فاضلاب در شبکه شرب آب شهری شهرستان اهواز  محرز  نگردیده است .
دبیر شورای سلامت شهرستان اهواز گفت:  کارشناسان بهداشتی مرکز بهداشت بصورت مستمر نظارت کمی و کیفی بر امر توزیع آب در شبکه آبرسانی شهرستان اهواز را داشته و روزانه نسبت به کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی آب در تمامی نقاط مناطق شهری و روستایی  اقدام می نماید .
وی ادامه داد:  متولی آب در شهر شرکت آبفا بوده و تمامی مشکلات موجود در اسرع وقت به این سازمان گزارش و پیگیری جهت رفع مشکلات صورت خواهد گرفت.
احمدی بلوطکی گفت: از ابتدای سال 1399 تا کنون بیش از 1700 نمونه میکروبی ار شبکه آب عمومی در محدوده شهری تحت پوشش مرکز بهداشت غرب اهواز اخذ گردیده و آنالیز نمونه ها  حاکی از مطلوبیت میکروبی 95 درصدی در شبکه آب شهری می باشد .
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز تصریح کرد: متاسفانه به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی در برخی مواقع شاهد گل آلود بودن و کدورت بالا و بوی نامطبوع آب در برخی مناطق شهری می باشیم که پیگیری های لازم و فوری در جهت رفع اینگونه مشکلات صورت خواهد گرفت .
احمدی بلوطکی ضمن بیان اینکه تلاش و پیگیری بیشتر شرکت آبفا  در جهت رفع مشکلات  از جمله  شکستگی لوله های آبرسانی ، گرفتگی های فاضلاب و ... از انتظارات مرکز بهداشت می باشد، خاطر نشان کرد: سلامت مردم خط قرمز مراکز بهداشت می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل ضمن اطلاع رسانی توسط این مرکز،  پیگیری های حقوقی لازم انجام خواهد شد .
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در پایان افزود: شایسته است در جهت جلوگیری از ایجاد دلنگرانی مردم  قبل از اطلاع رسانی   در خبرگزاری ها و فضای مجازی،  صحت خبر از سازمانهای متولی و افراد متخصص از جمله مراکز بهداشت و شرکت متولی تامین کننده آب شرب یعنی شرکت آبفا اهواز  اخذ و سپس در اختیار عموم قرار گیرد .

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب