ترور اقتصادی فرمانده جبهه صنعت فولاد کشور توسط آمریکا

طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا و پیرو خبری که وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه توسط ایالات متحده تحریم شد. پیش از این نیز شرکت فولاد مبارکه چهار مرحله توسط آمریکا تحریم شده بود و این بار مستقیماً مدیرعامل فولاد مبارکه مورد تحریم واقع شده است.

جوان خبر- طبق آمار جهانی فولاد مبارکه در سال ۲۰۲۰ با رشد تولید نسبت به سال قبل همراه بوده است. در این خصوص به نظر می‌رسد رویداد‌های چند ماه گذشته در داخل تاثیر گذار بوده است. متاسفانه هنگامی که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت عنوان تحقیق و تفحص، به طرح مسائل مهم و راهبردی صنعت فولاد در فضای عمومی کشور می‌پردازند بدیهی است که مورد سوء استفاده دشمن قرار خواهد گرفت. هنگامی که قرارداد اَبَر پروژه نورد گرم ۲ و تلاش‌های مهندس عظمیان برای دور زدن تحریم‌ها و اجرای این پروژه، توسط نمایندگان مجلس به صورت علنی بر ملا و مستمرا در فضای عمومی کشور مطرح می‌شود، نتیجه‌ای جز قرار گرفتن مهندس عظمیان در قهرست تحریم‌ها به دنبال ندارد. هنگامی که مهندس عظمیان توسط نمایندگان مجلس تحت عنوان شفاف‌سازی تحت فشار قرار می‌گیرد تا جزییات بسیاری از فعالیت‌های فولاد مبارکه را بیان کند، بدیهی است که ایالات متحده آمریکا نیز مدیرعامل فولاد مبارکه را تحریم می‌کند. اگرچه با شناختی که از مهندس عظیمیان دارم، قطعا وی علی‌رغم تحریم تا آخرین لحظه‌ای که در فولاد مبارکه مسئولیت دارد از کار و تلاش دست نخواهد کشید؛ اما این اتفاق هشداری برای نمایندگان مجلس و سایر مسئولان کشور است که همان گونه که مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید کرده‌اند، باید مراقب رفتار و گفتار خود باشند.

قطعا از ترامپ و سیاست‌های خصمانه آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی انتظاری جز این نمی‌رفت. اما تحریم‌های داخلی و بازی‌های سیاسی و طرح تحقیق و تفحص که باید در سکوت خبری انجام می‌شد، باعث شد، ترامپ در واپسین روز‌های عمر سیاسی خود در کاخ سفید یکی از مدیران موفق جبهه اقتصاد کشور را تحریم کند. تذکر رسانه‌ها به برخی از مسولان برای انتشار اطلاعات دقیق به دشمنان از طریق رسانه‌های معاند منجر به محکوم شدن رسانه‌ها به حق العمل کاری شد. رسانه‌ها امروز در جایگاه مدعی العوم باید پل ارتباطی بین مردم و مسولان باشد. همانطور که بار‌ها تاکید شد و خرسند از پیگیری نمایندگان محترم مجلس انقلابی بر نظارت و صیانت از حق و حقوق مردم بودیم. اما از آن سوی نیز در کنار مدیران موفق و تولید و صنعت کشور خواهیم بود.

فصل الخطاب رسانه‌ها بایستی فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از کار و کالای ایرانی در سال جهش تولید باشد. باید توجه داشت هر گونه خطا و رانت خواری و فساد اقتصادی از سوی هر مسئول دولتی و غیر دولتی محکوم است. واخواهی و پبگیری و تحقیق و تفحص حق قانونی مجلس و مسولان بوده و خواهد بود. تشخیص دادن مدیران پاکدست یا رانت خوار فاسد اقتصادی در حیطه و وظایف رسانه‌ها نیست. اما تا قبل از آن رسانه‌ها موظف به تمکین از فرمایش مقام معظم رهبری در حمایت از کار و تولید در سال جهش تولید است.
منبع: فرارو


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب