افزایش انگیزه تاجران با قوانین جدید برای بازگشت ارز صادراتی

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: در سه ماه گذشته با تصمیمات سران قوا، بازگشت ارز حاصل از صادرات تسهیل و موجب افزایش انگیزه در صادرکنندگان شد.

جوان خبر- «مسعود خوانساری» در هجدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به برگزاری همایش روز صادرات در هفته گذشته، گفت: در این زمینه نیاز به انجام آسیب‌شناسی وجود دارد تا جایگاه صادرات در اقتصاد مشخص شود.

وی افزود: میزان صادرات در سال‌های اخیر به‌خصوص تا سال ۱۳۹۷ افزایش منطقی داشت اما در دو سال گذشته با وجود مشکلات ارزی و جهش نرخ آن صادرات رشد مورد انتظار را پیدا نکرد. 

خوانساری تاکید کرد: البته در سه ماه گذشته با تصمیمات سران قوا، صادرات تسهیل شد و اقدامات مناسبی در زمینه تهاتر و بازگشت ارز حاصل از صادرات صورت گرفت که موجب افزایش انگیزه در صادرکنندگان شده است.

به گفته وی، نداشتن ثبات در بازار فعلی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور ابهاماتی را برای صادرکنندگان به وجود آورده که برنامه ریزی تجار را با مشکل مواجه کرده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور، تصریح کرد: از یک سو تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا و از سوی دیگر رعایت دستورالعمل ها توسط مردم موجب کاهش جانباختگان شده است.

وی افزود: البته باید درباره واکسیناسیون عمومی زودتر تصمیم‌گیری شود تا همانطور که در همه جهان برنامه آغاز، پایان و نحوه انجام آن تعیین شده است ایران نیز وضعیت برنامه خود را از ابهام خارج کند.

وی با بیان اینکه واکسن به موضوعی سیاسی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام دهد و دغدغه ۸۰ میلیون نفر را هرچه زودتر شفاف‌سازی و مشخص کند تا آرامش به کشور بازگردد.

رییس اتاق بازرگانی تهران همچنین با اشاره به قطع برق در هفته اخیر، اظهار داشت: شکایات بسیاری در این زمینه از سوی بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی داشتیم؛ واحدهایی که بدون اطلاع برق آن‌ها قطع‌ شد و صدماتی به تولید و صنایع مختلف وارد کرده بود.

وی با بیان اینکه علل مختلفی در این زمینه مطرح شده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه شفاف سازی لازم انجام نشده و همه‌چیز در ابهام باقی مانده است و این درحالی است که مردم اخبار را از فضای مجازی دنبال می کنند که موجب عدم اطمینانی در جامعه شده است.
منبع: ایرنا

  •  

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب