ساخت عریض ترین ورق فولادی جهان در خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: تولید انبوه ورق‌های فولادی در فولاد اکسین خوزستان برای اولین بار در کشور برای ساخت لوله‌های قطر ۵۶ اینچ انتقال گاز آغاز شد.

جوان خبر- امین ابراهیمی گفت: با توجه به پروژ‌های استراتژیک صنعت نفت و گاز و نیاز به این نوع محصول فولادی که پیش‌تر از قبیل تبادل نفت با ورق‌های API از هندوستان توسط تامین کنندگان و لوله سازان کشور از منابع و تولیدکنندگان خارجی وارد کشور می‌شد، اینک در اجرای تحریم‌های ظالمانه‌ی ایجاد شده توجه به سمت تولیدات داخل جلب شد و خوشبختانه فولاداکسین به خوبی پاسخگوی این نیاز نفت شد.

وی افزود: نسخه ی قبلی این ورق به نام ایکس ۶۰ هم در فولاد اکسین خوزستان ساخته شد که اکنون در خط انتقال نفت خام گوره به جاسک به صورت تمام ایرانی در حال استفاده است.

امین ابراهیمی اظهار داشت: درحال حاضر پروژه‌های جاری و درحال احداث خطوط لوله سراسری مورد نظر که نیازمند ورق API X۷۰ هستند بالغ بر ۲۰۰۰ کیلیومتر بوده که در سال‌های گذشته ۵۰۰هزار تن آن از هندوستان تامین شد و با دستور مقام عالی وزارت نفت مقرر شد ادامه تولید این محصول براساس ظرفیت و توان تولید داخلی محقق گردد که تنها تولید کننده‌ی آن در کشور فولاد اکسین خوزستان است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: نکته این که بهای تمام شده هر تن ورق API که از خارج کشور وارد می‌شود تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از تولید داخلی است و با یک حساب ساده می‌توان گفت استفاده از محصول داخلی و تولید این محصول جهت خطوط لوله موردنظر نه تنها بهای تمام شده‌ی کمتری دارد بلکه با انجام آن می‌توان از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور پیشگیری نمود.


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب