۳ تا ۴ درصد لوازم یدکی خودرو در بازار، قاچاق است

عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران معتقد است که بین سه تا چهار درصد لوازم یدکی موجود در بازار قاچاق است و جنس قاچاق متفاوت از اجناس تقلبی و بی‌کیفیت باید بررسی شود.

جوان خبر- «سید مهدی کاظمی» افزود: آنچه در بیان مطالب از سوی برخی مسوولان استنباط شده و آمار قاچاق در این حوزه را کمی بالا نشان می‌دهد، تفاوت قائل نشدن بین کالاهای قاچاق، بی کیفیت و تقلبی است.

وی با بیان اینکه در صنف لوازم یدکی خودرو قاچاقچی نداریم، خاطرنشان‌کرد: بین دو تا سه درصد قطعات موجود در بازار تقلبی و حدود ۲۰ درصد نیز قطعات بی‌کیفیت است.

کاظمی تاکید کرد:‌ همین اندک لوازم قاچاق موجود در بازار نیز در صورت برقراری تسهیلات بیشتری از سوی گمرکات و رسوب کمتر کالاها، کاهش خواهد یافت.

وی ادامه‌داد: ‌از آنجایی که در زمان واردات غیرقانونی افراد سریعتر به پول خود می‌رسند، برخی نسبت به واردات قاچاق مبادرت می‌کنند، اما باید در نظر داشت هزینه قاچاق لوازم یدکی به مراتب بیشتر از هزینه‌های گمرکی است.

این مقام صنفی با اشاره به وجود بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی فعال در عرصه لوازم یدکی در کشور که بیش از ۱۰ هزار مورد آنها (به‌ جز ری، تجریش و اسلامشهر) در تهران مستقرند، یادآور شد: کنترل همه این واحدها دشوار است و شاید در این بین برخی به سوء استفاده نیز بپردازند، اما عمده قاچاق از سوی واحدهای خارج از این اتحادیه وارد می‌شود.

مسوول رسیدگی به شکایات اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران تصریح‌کرد: در ماه‌های گذشته بیشترین شکایت واصله به این اتحادیه در خصوص بی‌کیفیت بودن تسمه تایم و پس از آن دیسک و صفحه کلاچ و سوزن انژکتور بوده است.

 کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال ۹۷ به یک‌هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بوده است که رشد ۶۳ درصدی نشان می‌دهد.

پیشتر مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف یک‌هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داده بود.

«امیرمحمد پرهام‌فر» افزود:‌ کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال ۹۷ به میزان یک‌هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بود که رشد ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.
منبع: ایرنا


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب