زمینه اشتغال ۲هزار و ۵۰۰ نفر در فولاد کاوه خرمشهر فراهم شد

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فولاد کاوه تاکنون برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای بیش از ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
جوان خبر- سید علی موسوی افزود: در صورت بهره برداری از فولاد جهان‌آرا زمینه اشتغال برای بیش از ۲ هزار نفر فراهم خواهد شد. 

وی ظرفیت تولید در فولاد کاوه خرمشهر را یک و نیم میلیون تن در سال عنوان کرد و افزود: تولیدات این شرکت به بازارهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شوند.

موسوی با بیان اینکه سرمایه گذار فولاد جهان آرا خرمشهر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سهام فولاد کاوه متعلق به بنیاد مستضعفان است، گفت: اغلب طرح‌های صنعتی و تجاری منطقه آزاد اروند توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه فولاد جهان آرا و فولاد کاوه در سایت صنعتی منطقه آزاد اروند واقع شده است، گفت: زیرساخت‌های لازم برای فعالیت صنعتی این ۲ شرکت فولادی مهم در منطقه آزاد اروند فراهم شده است البته نه تنها برای این ۲ طرح بلکه برای طرح‌های شهرک‌های صنعتی خرمشهر و آبادان امکانات و تجهیزات زیرساختی وجود دارد. 

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند اظهارداشت: امکاناتی چون آب، فاضلاب، گاز، فیبرنوری، برق و مخابرات در منطقه آزاد اروند تامین شده است و به لحاظ عمرانی، جاده و مباحث امنیتی و حراستی هیچ مشکلی در این منطقه برای شروع کار سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی ۲ رودخانه اروند و کارون قرار دارد. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
منبع: ایرنا

 

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب