تشخیص دقیق نیازها و مطالبات مردم مهم‌ترین ضرورت کشور است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مزیت اصلی کشور را نیروی انسانی با ویژگی‌ها و شایستگی‌های بالا و انگیزه خدمت و پاسخ به مطالبات مردم دانست و تاکید کرد: در دهه پنجم انقلاب مهم ترین ضرورت برای مسوولان تشخیص دقیق نیازها و مطالبات مردم و برنامه‌ریزی برای پاسخ به آنها است.

جوان خبر- محمدرضا عارف در مراسم اختتامیه دوازدهمین کنفرانس علمی فرماندهی و کنترل که در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد با تبریک ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه شهدای علم و پژوهش از جمله شهید فخری‌زاده گفت: در یک ارزیابی کلی از عملکرد چهار دهه اول انقلاب اسلامی، دستاوردهای کشور مرهون حضور جوانان متعهد و پرتلاش در همه زمینه‌ها و صحنه‌ها به ویژه در حوزه‌های علمی و حضور محققین و دانشمندان، توجه به دانش و فناوری، نقش‌آفرینی آنها و تشخیص درست اولویت‌ها و بها دادن به اولویت‌های کشور در زمینه توسعه و پیشرفت است.

وی با بیان این که مزیت اصلی کشور نیروی انسانی با ویژگی‌ها و شایستگی‌های بالا و انگیزه خدمت به کشور و پاسخ به مطالبات مردم است، اظهار داشت: در دهه پنجم انقلاب مهم ترین ضرورت برای مسوولان تشخیص دقیق نیازها و مطالبات مردم و برنامه‌ریزی برای پاسخ به آنهاست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اولویت اصلی و مسیر درست حرکت کشور برای تحقق خواسته‌های مردم و حل چالش‌ها و مشکلات کشور، مسیر دانش است. پژوهش، فناوری و تولید ثروت الزامات و نتایج این نگاه است.

عارف به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر انقلاب منتشر شد، اشاره و تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که به عنوان یک سند فرادستی برای پیشرفت و تعالی کشور محسوب می‌شود، باید مورد توجه همه دست‌اندرکاران قرار بگیرد و در این ارتباط هم وظیفه سنگینی برعهده تشکل‌های علمی است.

وی درمورد جامعه ابرهوشمند و انقلاب صنعتی چهارم خاطرنشان کرد: همه نهادهای علمی، کاربردی و حاکمیتی از جمله انجمن فرماندهی و کنترل باید خود را آماده حضور در جامعه ابرهوشمند کنند و بایدها و نبایدهایی را در برخورد با این جامعه برای خود در نظر داشته باشند و نیز مشارکت جدی علمی و فناورانه در رویدادهای جامعه ابرهوشمند را برای خود ترسیم کنیم.

رییس انجمن فرماندهی و کنترل با توصیه به حضور جدی‌تر جوانان نخبه در انجمن فرماندهی و کنترل بر ضرورت توجه به علم فرماندهی و کنترل به عنوان یک علم فرا رشته‌ای از سوی نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر تاکید کرد و ابراز داشت: حاکمیت علم فرماندهی و کنترل را برای اجرای کامل برنامه‌های پیشرفت و تعالی کشور در برنامه‌های ملی و در زمینه‌های دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و مدیریت بحران‌ها باید پذیرفت.

عارف با تاکید بر ترویج علم فرماندهی و کنترل از طریق همکاری با نهادهای مختلف بیان کرد: با توجه به پایین بودن شاخص بهره‌وری در کشور، استفاده از علم فرماندهی و کنترل برای ارتقای این شاخص ضروری است.

وی همچنین ضمن قدردانی از پژوهشگران، ارایه دهندگان مقالات، برگزارکنندکان این کنفرانس، اعضای کمیته‌های علمی و راهبردی از میزبانی دانشگاه مالک اشتر تشکر کرد.
منبع: ایرنا


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب