هدف از حضور در خوزستان برای جهش صنعت بیمه در این استان است/ ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان نسبت به سایر استان ها پایین است

رئیس کل بیمه مرکزی کشور ضمن اشاره به پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در خوزستان نسبت به سایر استان های کشور بر راه اندازی شعب بیشتر برای افزایش این ضریب در استان تاکید کرد.
به گزارش جوان خبر غلامرضا سلیمانی امیری عصر شنبه ( ١١ بهمن) در آیین افتتاح شعبه انقلاب بیمه آسیا در اهواز، اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است و بررسی های انجام شده نشان می‌دهد که شرکت های صنعتی بزرگی هستند حق بیمه آنها در تهران صادر می‌شود.

وی افزود: اگر شرکت های صنعتی استان خوزستان را که در تهران بیمه نامه آنها صادر می‌شود را محاسبه کنیم میانگین آنها از ٠/٨ درصد بالاتر می‌آید.

وی با بیان اینکه شرکت بیمه آسیا دومین شرکت کشور در بخش بیمه ای است، اظهار کرد: امروز در استان خوزستان شاهد این هستیم که باید در بخش بیمه ای خدمت به جهش تولید داشته باشیم.

سلیمانی تشریح کرد: بیمه آسیا جز شرکت های خوب ما است که با ٧٧ کارمند و ١٧٧ نفر به عنوان نمایندگی در این بیمه مشغول هستند که یکی از برنامه های بیمه آسیا باید توسعه نمایندگی باشد و زمانی که از شرکت های بیمه ای صحبت میکنیم یکی از شرکت های خوب موفق و خوش‌نام بیمه آسیا است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه جهت بالا بردن ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان باید شعب های بیشتری ایجاد کنیم عنون کرد: امروز از نزدیک وضعیت را بررسی کردیم و افتتاح چند شعبه را در برنامه خود داشتیم و باید نمایندگی های فروش را بالاتر ببریم که انشالله ضریب نفوذ در استان خوزستان بالاتر برود.

سلیمانی با بیان اینکه آیا می‌توان از بورس به عنوان دریچه رونق صنعت بیمه انتظار داشت؟ تصریح کرد: یکی از روش های افزایش ضریب نفوذ استفاده از بازار سرمایه است که به عبارتی دیگر از طریق لینک کردن بیمه نامه زندگی به بازار سرمایه می‌توان رشد ضریب نفوذ بیمه ای انجام داد که در این خصوص از بیمه زندگی در غالب طرح برنامه رشد انجام خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه باید جهشی در خصوص افزایش ضریب بیمه در استان خوزستان داشته باشیم گفت: حضور مدیران شرکت های بیمه ای در استان به همین منظور است و طبق بررسی های انجام شده مشخص شد که در استان خوزستان باید نسبت به بالا بردن ضریب نفوذ بیمه ای تلاش کرد.

سلیمانی با بیان اینکه استان های دیگر نیز در تهران بیمه نامه صادر میکنند اما ضریب آنها بالاتر است، عنوان کرد: استان خوزستان در ضریب نفوذ بیمه عقب است و اصلا نباید قانع باشیم و انتطار بر این است که شورای هماهنگی پیشنهاد و طرح جدیدی داشته باشد.


وی گفت: باید در کل کشور جهش داشته باشیم، و به طور کلی در صنعت بیمه کاستی هایی وجود دارد و نسبت به ٧ درصدی که در سطح جهان است پایین تر هستیم که در این خصوص نیز به جهش نیاز داریم.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: ٣٠ درصد ظرفیت بیمه در کشور در حال استفاده است و این یک هشدا است که فقط ٣٠ درصد از ظرفیت صنعت بیمه استفاده می‌شود. ٧٠درصد دیگر نیز می‌تواند وارد صنعت بیمه شود اما هنوز فکری برای آن نشده که جهش واقعی باید در صنعت بیمه ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: در استان خوزستان بخصوص در شرکت های بیمه ای باید جهش بیمه ای داشته باشیم و دلیل سفر ما به این استان این است که آیا مشکل در بخش فرهنگ، قوانین، اقتصاد، یا در شرکت های بیمه ای است؟
 
سلیمانی در خصوص مشکلات بیمه ای گفت: در بخش های درمان، بیمه زندگی، بیمه آتش سوزی و بیمه های مسئولیت نیز جا برای رشد وجود دارد و باید تلاش خود را انجام دهیم که این تلاش در بخش بیمه ای در استان خوزستان جهش ایجاد می‌کند.

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب