۶۷ طرح بزرگ صنعتی و معدنی در دهه فجر افتتاح می‌شود

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: ۶۷ طرح بزرگ صنعتی و معدنی در سراسر کشور در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح می شود که اشتغال ۱۵ هزار نفر را بدنبال دارد.

جوان خبر- سعید زرندی افزود: برای راه‌اندازی این طرح‌ها نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و برای ۱۵هزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم ایجاد شده است.

وی گفت: بیشترین طرح‌ها در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، یزد و آذربایجان شرقی به بهره‌برداری خواهند رسید و این هفته در روز شانزدهم بهمن افتتاح پنج طرح پیش بینی شده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خاطرنشان‌کرد: پنجشنبه این هفته پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی با هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ نفر توسط مقام‌های عالی کشور در استان زنجان به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر صنعت دیماه گفته بود، این وزارتخانه خط مقدم موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته و ۴۰ درصد جی دی پی، ۳۸ درصد اشتغال کشور و مسوولیت معیشت مردم را بر عهده دارد.

وی افزود: واقعیت اینکه در حوزه تجارت خارجی هر بخشنامه و قانونی با همکاری بانک مرکزی و محوریت این وزارتخانه صادر می شود و در بحث رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه موردنیاز کارخانه ها اقدام خوبی انجام شد و در یک ماه و نیم گذشته پنج میلیارد دلار ثبت سامانه شده است.

به گفته رزم حسینی، امروز در کل کشور از ۵۲ هزار واحد صنعتی بالغ بر ۱۰ هزار واحد راکد یا تعطیل است که اراده کردیم تا پایان امسال یکهزار و ۵۰۰ واحد را فعال سازیم.

وی تصریح کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اختیارات خوبی دارد و برای تکمیل واحدهای نیمه فعال ۵۲ هزار میلیارد تومان در قرارگاه جهش تولید تصویب و به استان ها ابلاغ شده و فرصت خوبی است که واحدهای راکد و غیرفعال از این تسهیلات استفاده کنند.

وزیر صنعت خاطرنشان ساخت: امروز از کل جغرافیای ایران سه درصد قلمرو اکتشافی معادن به حساب می آید و بقیه توسط منابع طبیعی، محیط زیست و انرژی اتمی گرفتار شده و  همین سه درصد پهنه اکتشافی به میزان ۱۰ درصد اکتشاف انجام شده است.

رزم حسینی با اشاره به اعداد تامین مالی واحدهای تولیدی در سال های ۹۷ و ۹۸ گفت: ۳۰ درصد از تسهیلات پرداخت شده سهم بنگاه های کوچک و خرد است، در حالی که ۷۵ درصد اشتغال در این بخش است و ۹۰ درصد از ۹۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطائی به ۱۰ درصد افراد تسهیلات داده شده و این توزیع ناعادلانه ثروت، حاشیه نشینی و بیماری اقصادی است.
منبع: ایرنا


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب