نباید درمورد جایگاه شوراها غفلت شود

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور گفت: قانونگذار برای شوراها جایگاه ویژه‌ای تعیین کرده و نباید از این جایگاه غفلت شود.

جوان خبر- مهدی امیری اصفهانی روز چهارشنبه در سی و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها افزود: درست است که گاهی محدویت هایی به دلیل تحریم و یا بی توجهی برخی مسوولان داشتیم، اما باید برای تعالی نظام و کشور تلاش کنیم.

وی ادامه داد: اگر شوراها را یک نهاد و پارلمان محلی بدانیم، می توانیم به این سمت برویم که نمایندگان مجلس از بین شوراها انتخاب شوند و این موضوع خوب است زیرا آنها نسبت به موضوعات محلی و تقنین قوانین شناخت پیدا کرده اند.

اصفهانی گفت: در حکمرانی مطلوب باید بین سیاست ها و تدابیر انسجام باشد و بر این اساس هم باید بین تصمیمات و مصوبات شوراها انسجام و تدبیر باشد و اگر این دو موضوع رعایت شود یعنی اینکه شوراها به وظایف خود خوب عمل کرده اند.

وی تاکید کرد: شوراها باید موقعیت والای خود را خوب درک کنند و به شوراها نگاه رفع تکلیفی نداشته باشند، در این خصوص فرهنگ سازی خیلی مهم است و شورای عالی استان ها می تواند در این امر خوب عمل کند.

اصفهانی تصریح کرد: سلامت رفتاری و شخصی اعضای شوراها نیز بسیار مهم است و عضو شورا باید نماد یک انسان متشرع باشد، گاهی تخلفاتی در این زمینه مشاهده می شود و باید دید که چه باید کرد که اعضا شورا به این سمت نروند و در این خصوص سازو کار نظارتی مهم است، در این مورد می توان از سوی شورای عالی استان ها یک طرح به مجلس داد.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور گفت: شوراها حلقه واسط بین نظام حکمرانی و مردم هستند و بسیاری از امور از این طریق قابل پیگیری است، نقش شورای عالی استان ها ایجاد سامانه خود کنترلی است که می تواند کم  هزینه و موثر و قابل پذیرش باشد.

وی اعلام کرد: ایجاد رویه واحد رفتاری بین شورا ها مهم است و می توان نقاط قوت را احصا و نقاط قابل بهبود را شناسایی و رفع کرد.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل گفت: در موضوع انتخابات، شوراها با ۱۲۶ هزار عضو می توانند نقش موثری در برگزاری یک انتخابات سالم با حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها داشته باشند.

اصفهانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد امام راحل و مقام شامخ شهدا و تبریک ایام مبارک  دهه فجر گفت: امام خمینی (ره) براساس انجام تکلیف با تکیه و توکل بر خدا انقلاب را رهبری کردند و ما هم وظیفه داریم بر این مسیر حرکت کنیم و جامعه را به سمت تعالی  پیش ببریم‌.

منبع: ایرنا

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

ایران چگونه نفت می‌فروشد؟

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته گفته بود هدف ایالات متحده به ص ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب