بزرگان طوایف برای مهار کرونا در خوزستان مشارکت کنند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بزرگان طوایف و فعالان اجتماعی برای مهار و کنترل و اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در این شرایط سخت کرونایی استان ورود کنند.
جوان خبر - دکتر علی خدادادی شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: برای استفاده از ظرفیت بزرگان و فعالان اجتماعی، نشستی با بزرگان طوایف آبادان به منظور تشریح شرایط بحرانی شیوع کرونا و ضرورت پرهیز از برگزاری هرگونه مراسم و تجمع غیرضروری، برای مهار این ویروس خطرناک داشتیم .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: امروز سیل بندهای جامعه ما مدافعان سلامت هستند، اگر نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و پرهیز از ترددهای غیرضروری در معابر شهری و روستایی اهتمام لازم به عمل نیاید متاسفانه امکان شکسته شدن این سیل بندها و افزایش غیرقابل کنترل این بیماری به وجود می‌آید که تبعات انسانی آن غیرقابل جبران خواهد بود.

وی بیان کرد: بزرگان طوایف نقش مهمی در راهنمایی مردم برای رعایت دستورات بهداشتی در این شرایط برای نجات و خروج از وضعیت قرمز خوزستان دارند و با همراهی آنها امکان افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در جامعه و کاهش ابتلا  میسر می شود.
دکتر خدادادی در ادامه بر لزوم افزایش فعالیت‌های اجتماع محور برای مقابله با کرونا به ویژه در روستاها با استفاده از ظرفیت‌های خانه‌های هلال و اقشار مختلف، تاکید کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد:  میثاق نامه ای با بزرگان طوایف آبادان برای همکاری و مشارکت برای راهنمایی مردم و آموزش پروتکل‌های بهداشتی تنظیم و به امضای بزرگان طوایف شرکت کننده در نشست رسید.
وی ابراز امیدواری کرد: با وحدت و همدلی همگانی شرایطی فراهم آید تا رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی تحقق یافته و شاهد کاهش میزان ابتلا باشیم و خوزستان بار دیگر از وضعیت قرمز کرونا خارج و پایدار گردد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق گفته استاندار خوزستان روزانه به طور متوسط ۲ هزار تست کرونای مثبت در اهواز ثبت می شود.

منبع: ایرنا
  
  •  

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب