فعالان مشاغل خانگی در خوزستان برای بهره مندی از بیمه نامنویسی کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شده لذا این افراد باید در سامانه مربوطه اقدام به نامنویسی کنند.
جوان خبر - ارسلان غمگین شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.

وی افزود: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، تعداد ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شوند. 

غمگین بیان کرد: این رشته ها مرتبط با بخش کشاورزی، فرش، صنعت، خدمات، صنایع دستی و همچنین رشته‌های فرهنگی و هنری در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

وی افزود: فعالان مشاغل خانگی بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن که دارای مجوز مشاغل خانگی در ۱۴۹ رشته مورد نظر می باشند می‌توانند از مزایای بیمه های اجتماعی ( بازنشستگی ، پیری ، فوت و از کارافتادگی ) بهره مند شوند. 

غمگین اظهار داشت: متقاضیان می توانند جهت ثبت نام و عضویت در صندوق، به سامانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir  مراجعه کنند و جهت آشنایی بیشتر متقاضیان، تمامی اطلاعات تکمیلی در سایت  وزارتخانه به نشانی https://mkh.mcls.gov.ir   در قسمت قانون و دستورالعمل بارگذاری شده است.

وی بیان‌کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان‌ کارفرما و جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در استان در حال اجرا است. متقاضیان در صورت تمایل به فعالیت در رسته های مختلف مشاغل خانگی می توانند به سامانه inhb.ir مراجعه و ثبت نام کنند. 

غمگین گفت: کارشناسان‌ جهاد دانشگاهی، هماهنگی های لازم جهت مشاوره، راهنمایی، استعداد سنجی و آموزش متقاضیان را انجام خواهند داد.
منبع: ایرنا


برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

دلالان فولاد پیروز شدند؟!

طبق اعلام فعالان صنعت ساختمان، بازار فولاد و سیمان در روزهای اخیر باز ...

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

افزایش نرخ رسمی ۲۶ ارز

بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام‌کرد که بر اساس آن، ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب