لزوم ارائه تست منفی PCR توسط کمباین‌داران مهاجر در بدو ورود به خوزستان

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به ورود کمباین‌داران مهاجر به خوزستان در فصل برداشت محصولات کشاورزی گفت: ارائه نتیجه تست منفی PCR مربوط به ۹۶ ساعت قبل توسط کمباین‌داران قبل از فعالیت و ورود به شهرستان‌ها الزامی است.

جوان خبر: مهران معلم با اشاره به اقدامات بهداشتی در خصوص اطلاع‌رسانی و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در زمینه مشاغل کشاورزی و دامپروری به ویژه در فصل برداشت گندم و کلزا اظهار کرد: خوزستان با وسعت ۶۴ هزار و ۲۳۶ کیلومترمربع و با دارا بودن ۵۵۰ هزار هکتار زمین تحت زراعت گندم، به عنوان قطب دوم کشاورزی کشور محسوب می‌شود و سالیانه از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا اواخر خردادماه فصل برداشت گندم و کلزا را پیش رو دارد.

وی افزود: در این دو ماه، خوزستان پذیرای ۲ هزار و ۸۰۰ کمباین‌دار و روزانه ۶ تا ۷ هزار ماشین حمل بار از سراسر کشور برای حمل محصولات زراعتی از حدود ۱۲۰ مرکز خرید گندم و کلزا است. این فعالیت فشرده، با حضور ۲۰ هزار نفر شاغل و ۲۰۰ هزار خانوار کشاورز انجام می‌شود.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به این جمعیت گسترده، برنامه منسجمی در راستای نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی کرونا در بخش مشاغل کشاورزی به ویژه در فصل برداشت گندم و کلزا تنظیم شده است و باید بر اساس این مصوبات، اقدامات انجام شود.

معلم ادامه داد: ارائه نتیجه تست منفی PCR مربوط به ۹۶ ساعت قبل توسط کمباین‌داران قبل از فعالیت و ورود به شهرستان‌ها الزامی است و ضدعفونی کمباین‌ها نیز در ورودی شهرستان باید انجام شود. در بدو ورود نیز باید از کمباین‌داران، فرم تعهدنامه رعایت بهداشت اخذ شود.

وی بیان کرد: کمباین‌داران محلی نیز باید توسط اداره جهاد کشاورزی به شبکه بهداشت و درمان معرفی شوند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مراکز خرید گندم و کلزا نیز باید شناسایی شوند و بازرسان بهداشت حرفه‌ای از این مراکز بازدید کنند. محل استقرار کمباین‌داران نیز باید با همکاری بهورزان منطقه در زمین‌های کشاورزی و محل‌های تعیین‌شده باشد.

معلم تصریح کرد: در صورت مشاهده علائم خفیف ابتلا به کرونا، این افراد باید به خانه‌های بهداشت و مراکز روستایی برای انجام تست رپید و یا در صورت حاد بودن علائم به مراکز منتخب به منظور انجام تست PCR هدایت شوند.

منبع:ایسنا

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب