تعطیلی آرامستان‌های اهواز در ایام عید فطر

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هر چند روند ابتلا در اهواز در یک هفته اخیر سیر نزولی پیدا کرده است اما اگر قرار باشد بازارها شلوغ و دید و بازدیدهای عید فطر برقرار باشند، قطعا بعد از عید فطر روند ابتلا افزایشی خواهد شد.

جوان خبر: امراله مردانی با اشاره به خریدها و دید و بازدیدهای ایام عید فطر اظهار کرد: در حال حاضر مشاغل گروه ۱ و ٢ می‌توانند فعالیت کنند و تعداد واحدهای صنفی فعال بیشتر شده است اما طبق دستورالعمل، به مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند هشدار داده می‌شود و در نهایت پلمب و به دادگاه معرفی می‌شوند.

وی افزود: هر چند روند ابتلا در اهواز در یک هفته اخیر سیر نزولی پیدا کرده است اما اگر قرار باشد بازارها شلوغ و دید و بازدیدهای عید فطر برقرار باشند، قطعا بعد از عید فطر روند ابتلا افزایشی خواهد شد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در همه مناطق مرتبا با شیوخ و بزرگان طوایف، جلسات و نشست‌هایی برگزار شده است تا از مردم بخواهند از دید بازدید خودداری کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به رسم و رسوماتی که وجود دارد، در ایام عید مردم به آرامستان‌ها می‌روند که در این زمینه با مدیر عامل آرامستان‌ها هماهنگی‌هایی انجام شده تا این اماکن تعطیل باشند.

مردانی افزود: به جایی رسیده‌ایم که صفر تا صد کار، در دست مردم است و تنها مردم هستند که تعیین‌کننده روند ابتلا به بیماری هستند که آیا این روند کاهشی باشد یا افزایشی و تنها خود مردم می‌توانند به ما کمک کند.

وی گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا مربوط به نشست‌های خانوادگی و دورهمی‌ها است و زمانی که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها نباشد، عملا زنجیره کرونا قطع می‌شود.

دبیر شورای سلامت اهواز افزود: اکنون شهرهای قرمز استان خوزستان به سه شهر کاهش پیدا کرده است و این کاهش، با همکاری مردم اتفاق افتاده اما این روند، شکننده است و اگر قرار باشد دید و بازدیدهای عید فطر انجام شوند، هر لحظه ممکن است شهرهای قرمز نیز افزایش یابند.
منبع:ایسنا


مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب