نقش ثبت اطلاعات املاک در شکستن قیمت مسکن

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز با اشاره به طرح ثبت املاک در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: اگر سامانه به طور مستمر کنترل و رصد شود و مشخص شود که واحدهای خالی در دست چه افرادی قرار دارد، طرحی موفق خواهد بود و حتی باعث شکسته شدن قیمت مسکن و شکسته شدن نرخ تورم خواهد شد.

جوان خبر: قنبرعلی زنگنه در خصوص ثبت‌ اطلاعات املاک در سامانه ملی املاک و اسکان، اظهار کرد: اگر دولت عزم خود را جزم کند، این طرح بسیار خوب است و آمار مسکن‌های خالی و مالکان را مشخص می‌کند؛ در کشور سلطان‌های مسکن وجود دارند که باید شناسایی شوند.

وی گفت: برخی مسکن را به عنوان کالایی سرمایه‌ای و سرمایه در گردش و نوعی بورس حساب می‌کنند؛ اگر دولت واقعا مصمم باشد که داده‌های مربوط به مسکن را به صورت واقعی ثبت و ضبط کند، این طرح بسیار خوب است.

زنگنه با اشاره به اهمیت نظارت بر سامانه ملی املاک و اسکان، تصریح کرد: اگر سامانه به طور مستمر کنترل و رصد شود و مشخص شود که واحدهای خالی در دست چه افرادی قرار دارد، طرحی موفق خواهد بود و حتی باعث شکسته شدن قیمت مسکن و شکسته شدن نرخ تورم خواهد شد.

وی در باره تاثیر عملکرد سامانه ملی املاک و اسکان، افزود: البته این اقدام، حکم مُسکن را دارد و درمانی برای مسکن ملی نیست؛ زمانی که بخش دولتی وارد تولید مسکن نمی‌شود، چه انتظاری از بخش خصوصی می‌توان داشت؟

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما موضوع مسکن به حال خود رها شده است و کسی دغدغه‌ای برای تولید مسکن ندارد.

زنگنه درباره طرح‌های ساخت مسکن در کشور، گفت: قرار بود مسکن ملی تولید شود اما هنوز نتیجه آن را ندیده‌ایم. طرح مسکن مهر نیز یک طرح عالی بود اما  متاسفانه در خوزستان مکان‌نمایی مناسبی نداشت. اگر مسکن مهر به سرانجام می‌رسید، بخش عظیمی از معضلات مسکن را حل می‌کرد.

وی افزود: هر چند دولت، وظیفه تولید مسکن را دارد اما می‌تواند ساخت مسکن را به بخش خصوصی واگذار و به آن‌ها سوبسید پرداخت کند. ساخت مسکن به صورت انبوه و آپارتمانی برای هر متر مربع، ۴ تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد اما در کدام نقطه از کشور، مسکن به این قیمت‌ها فروخته می‌شود؟ در برخی از نقاط تهران هر متر مربع مسکونی به دلیل گران بودن قیمت زمین در آن منطقه، ۸۰ الی ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

منبع:ایسنا

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب