آغاز ثبت‌نام در سامانه نوبت‌دهی سنجش سلامت نوآموزان در خوزستان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: از ۱۷ خرداد ثبت‌نام برای حضور در پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان آغاز شده و والدین می‌توانند به مدرسه‌ای که قرار است کودک خود را در آن ثبت‌نام کنند مراجعه کرده تا از طریق سامانه، نوبت خود را دریافت کنند.

جوان خبر: علی ممبینی اظهار کرد: امسال تعداد پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول و پیش‌دبستانی‌ها نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده، اما پذیرش افزایش یافته است. سال گذشته روزانه ۲۰ نفر در هر پایگاه سنجش پذیرفته می‌شد اما امسال این تعداد به ۳۳ نفر رسیده است.

وی تاکید کرد: با توجه به امکانات موجود، همه پیش‌بینی‌ها را برای رعایت فاصله فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی داشته‌ایم اما والدین نیز باید توجه کنند که حتماً پروتکل‌ها را رعایت و از ماسک استفاده کنند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به برنامه ریزی دقیق به منظور رعایت فاصله فیزیکی در پایگاه‌ها، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته هر مراجعه‌کننده ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حضور پیدا خواهد کرد و نفر بعدی پس از اتمام سنجش نوآموز قبلی وارد می‌شود، در نتیجه به این شیوه شاهد تراکم جمعیت نخواهیم بود.

ممبینی با بیان اینکه ۶۱ پایگاه سنجش سلامت راه‌اندازی شده‌ است و کار خود را از ابتدای تیر آغاز می‌کنند، افزود: از روز گذشته (۱۷ خرداد) ثبت‌نام برای حضور در پایگاه‌های سنجش آغاز شده و والدین می‌توانند به مدرسه‌ای که قرار است کودک خود را در آن ثبت‌نام کنند مراجعه کرده تا از طریق سامانه، نوبت خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به تعداد نوآموزانی که قرار است امسال سنجش شوند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در پایه اول بیش از ۱۰۰ هزار نوآموز و در پیش دبستانی ۳۰ هزار نفر سنجش شوند.

ممبینی در پایان عنوان کرد: از والدینی که به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه می‌کنند خواهش می‌کنم که پروتکل‌ها را رعایت و از ماسک استفاده کنند. ما برای همه‌ پایگاه‌ها اتاق‌های ایزوله و بهداشت پیش‌بینی کرده‌ایم و اگر کودکی مبتلا به کرونا باشد والدین باید اطلاع دهند تا پس از بهبود، سنجش صورت گیرد.

منبع:ایسنا

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب