تلاش برای هدایت ۳۶ درصد دانش‌آموزان خوزستانی به رشته‌های فنی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هم‌اکنون ۳۰ تا ۳۱ درصد دانش‌آموزان خوزستانی در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار دانش مشغول به تحصیل هستند و امسال در نظر داریم این آمار را به ۳۶ درصد افزایش دهیم.

جوان خبر: کوروش مودت اظهار کرد: یکی از اولویت‌های نظام تعلیم و تربیت توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش و یا همان مهارت‌آموزی است. بر اساس این برنامه باید دانش‌آموزان به سمت این رشته‌ها سوق داده شوند.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار جهت تجهیز هنرستان‌ها، گفت: همه ساله تلاش‌های زیادی برای هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌های عملی صورت می‌گیرد. امسال حدود ۷ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس فنی و حرفه‌ای و کار دانش اختصاص داده شده است تا بتوانیم هنرستان‌های خود را مجهز و تجهیزات را نوسازی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به تلاش‌ها برای هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی، عنوان کرد: هدایت کردن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش بعضاً از سمت و سوی والدین با مقاومت مواجه می‌شود. برای این مسئله برنامه‌های مشاوره‌ای برای والدین و دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم.

مودت با اشاره به برنامه‌ریزی به منظور هدایت ۳۶ درصد از دانش‌آموزان به هنرستان‌ها، بیان کرد: هم‌اکنون ۳۰ تا ۳۱ درصد دانش‌آموزان خوزستانی در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار دانش مشغول به تحصیل هستند. امسال نیز در نظر داریم این آمار را به ۳۶ درصد افزایش دهیم. به این منظور جلسات متعددی برگزار شده و تفاهم‌نامه‌هایی نیز منعقد شده است.

وی با اشاره به استفاده از زیرساخت دیگر دستگاه‌ها، بیان کرد: در برخی از شهرها ممکن است ظرفیت کافی برای هدایت ۳۶ درصد دانش‌آموزان به رشته‌های فنی نباشد، بنابراین از برون‌سپاری استفاده می‌شود. به این منظور از زیرساخت‌های سازمان جهاد کشاورزی، سازمان فنی و حرفه‌ای، مؤسسات آزاد و ... استفاده می‌شود. به این ترتیب دروس عمومی را ما آموزش می‌دهیم و درس‌های عملی بر عهده این دستگاه‌ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به توسعه کلاس‌های درس فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم و روستایی، گفت: برای مناطق روستایی و برخی مناطق کم برخوردار که امکان راه‌اندازی هنرستان وجود ندارد از ظرفیت دبیرستان‌ها استفاده و آن‌ها را تجهیز کرده‌ایم.

وی با اشاره به اشتغال ۷۰ درصدی فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش، بیان کرد: طبق بررسی‌هایی که وزارت آموزش و پرورش انجام داده، ۷۰ درصد دانش‌آموزانی که در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار دانش تحصیل می‌کنند پس از فراغت از تحصیل وارد بازار کار شده‌اند. نیاز مملکت ما این است که نیروی ماهر تربیت شود و در هنرستان‌ها نیز دانش‌آموزان را آماده ورود به بازار کار می‌کنیم.
منبع:ایسنا


مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب