جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰

شاخص بورس بعد از سه روز افزایش متوالی، مسیر خود را تغییر داده و صبح امروز کارش را با روند نزولی آغاز کرده است. طوری که بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات شاهد عقب‌نشینی پنج هزار و ۳۰۰ واحدی شاخص کل هستیم
جوان خبر: شاخص بورس بعد از سه روز افزایش متوالی، مسیر خود را تغییر داده و صبح امروز کارش را با روند نزولی آغاز کرده است. طوری که بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات شاهد عقب‌نشینی پنج هزار و ۳۰۰ واحدی شاخص کل هستیم. تا اینجای کار شاخص کل ۴۶ صدم درصد و شاخص هم‌وزن ۳۳ صدم درصد کاهش داشتند که نشان می‌دهد شرکت‌های کوچک و بزرگ همگی در این مسیر نزولی همراهی می‌کنند. در این بین فملی، فولاد، شستا، وبملت، شتران و وغدیر به ترتیب بیشترین تاثیر منفی و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص کل گذاشته‌اند.  

در ساعات ابتدایی معاملات امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه از بین ۲۳۶ نماد معامله شده تنها ۳۶ نماد سبزرنگ هستند و ۲۰۰ نماد ارزش سهام خود را نسبت به روز گذشته از دست داده‌اند. همچنین در بازار فرابورس از بین ۱۵۰ نماد معامله شده ۳۵ نماد در مسیر صعودی حرکت می‌کنند و ۱۱۵ نماد با رنگ قرمز به تابلو معاملات آمده‌اند.

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰
نقشه بازار در ابتدای معاملات روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)

نقشه بازار دوباره به رنگ قرمز درآمده است. این بار اغلب گروه‌ها دچار روند نزولی هستند و حتی بانک‌ها و خودروسازها هم روند صعودی خود را کنار گذاشته‌اند. اتفاقی که باعث شده دارا یکم در گروه صندوق‌های ETF حدود دو درصد عقب نشینی کند. پالایش هم سه درصد ارزش خود را از دست داده است. برکت پرمعامله‌ترین نماد بورس در ساعات اولیه بازار است. انگار که رالی صعودی برکت هم به پایان رسیده و دیگر خبری از صف خرید سنگین این نماد نیست. دیگر نمادهای  دارویی عموما روند نزولی دارند و گروهی قرمزرنگ را تشکیل داده‌اند. در بین نمادهایی غذایی این بار نوبت به غشهداب و غشان رسیده تا با صف خرید عجیب خود شگفتی‌آفرین شوند. نمادهای فلزات اساسی عموما نزولی هستند و لیدرهای گروه یعنی فولاد، فملی، ذوب، کاوه و فخوز بین دو تا سه درصد ارزش خود را از دست داده‌اند. خودروسازها با صف خرید روز گذشته خداحافظی کردند. خودرو نزدیک به قیمت دیروز معامله می‌شود، خگستر سه درصد رشد و خساپا کمی عقب‌نشینی کرده‌ است. البته شاهد تحرکاتی توسط سهامداران حقوقی در این نمادها هستیم که می‌تواند روی روند پیش روی آنها تاثیر بگذارد. بانکی‌ها هم امروز قرمزپوش شده‌اند و شاهد کاهش یک درصدی قیمت سهام وبملت و وبصادر هستیم. انبوه‌سازی‌ها بدترین شرایط را تجربه می‌کنند. در این گروه برای اغلب نمادها از جمله ثرود، ثبهساز، ثشاهد و ثامید صف فروش تشکیل شده است.

منبع:فرارو


مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب