نوع "دوز دوم" بر اساس موجودی واکسن تعیین می‌شود

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در خصوص احتمال متفاوت بودن واکسن‌های دریافتی در مرحله اول و دوم، گفت: تزریق دوز دوم واکسن بر اساس موجودی واکسن کرونا و دستورالعمل‌ها انجام خواهد شد.

جوان خبر: دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چند روزی است که تقریبا موجودی واکسن کرونا تمام شده است بنابراین برای واکسیناسیون گروه‌های هدف، منتظر محموله جدید واکسن وارداتی و داخلی هستیم.

وی افزود: به محض اینکه محموله واکسن به دست ما برسد، ادامه واکسیناسیون گروه‌های هدف انجام خواهد شد؛ احتمال می‌رود یک هفته تا ۱۰ روز آینده واکسن به ما تحویل داده شود.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به فاصله افتاده بین زمان دریافت دوز دوم به دلیل نبود واکسن گفت: تاخیر یک تا دو هفته‌ای در دریافت دوز دوم واکسن کرونا، مشکلی ایجاد نمی‌کند و پس از گذشت این مدت نیز ایمنی لازم ایجاد خواهد شد.

وی افزود: نوبت دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا تزریق کردند، ۱۲ هفته بعد است که فعلا مشکل خاصی برای این افراد وجود ندارد. برای تزریق دوز دوم افرادی که واکسن اسپوتنیک دریافت کرده‌اند نیز مشکل خاصی وجود ندارد و محموله جدید واکسن اسپوتنیک در حال وارد شدن به کشور است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: افرادی که در نوبت اول، واکسن سینوفارم دریافت کرده‌اند و اکنون نوبت دوز دوم آن‌ها فرا رسیده است، در خصوص تاخیر چند روزه نگرانی نداشته باشند و امیدواریم در یک هفته تا ۱۰ روز آینده دوز دوم را دریافت کنند.

احمدی‌بلوطکی در خصوص احتمال متفاوت بودن واکسن‌های دریافتی در مرحله اول و دوم، بیان کرد: تزریق دوز دوم واکسن کرونا بر اساس موجودی واکسن و دستورالعمل‌ها انجام خواهد شد.

منبع:ایسنا

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وج ...

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت مددجویان کمیته امداد خوزستان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از افزایش ۷۰ درصدی حق معیشت ...

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

برگزاری دومین دوره جام ستارگان فوتوالی ایران،با حضور ۸ تیم قدرتمند فوتوالی ایران در کلانشهر اهواز

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان اظهار کرد : ...

پلمپ 440 مرکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

پلمپ 440 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ 440 مرکز ...

طراحی و پیاده سازی: راد وب